

Hidrolik bağlayıcının uluslararası tedariki
GOST 31108-2020Portland Çimentosu
Portland çimentosu üzerine eksiksiz bir teknik brifing — malzemenin ne olduğu, beş CEM ailesinin gerçekte neyi garanti ettiği, Türkiye pazarının hacimli olarak hangi dört sınıfı satın aldığı ve dökme tonajın Rusya Federasyonu fabrikalarından Türkiye'deki bir alıcıya nasıl ulaştığı.

- Standart
- GOST 31108-2020
- EN 197-1 ile eşdeğer
- Dökme parti
- 5.000–30.000 t
- sevkiyat başına
- Dayanım sınıfı
- 42,5
- dört öncelikli sınıfın tamamında
- Teslimat
- Karadeniz
- limana kadar, tedarikçi tarafından
Dört sınıf, tek koridor ve alıcının zaten bildiği bir standart
Ağustos 2026'da Gaz-Trans International'a dar kapsamlı bir soru yöneltildi: Rus kalitesindeki çimentoyu Türkiye'ye büyük ölçekte ve — sonraki bir aşamada — oradan Avrupa Birliği'ne tedarik etmek ne gerektirir? Bu dosya, o sorunun cevabıdır ve işe alanı daraltarak başlar. Rus fabrikaları CEM 0'dan CEM V'e uzanan modern yelpazenin tamamını, yanı sıra bir dizi özel bağlayıcıyı üretir. Bu yelpazenin neredeyse hiçbir kısmı Türk alıcı için ilgili değildir.
Hacmi dört sınıf taşır. CEM I 42,5N en çok yönlü ve yeniden satışı en kolay olanıdır. CEM I 42,5R, erken dayanımın döküm çevrimini belirlediği durumlarda prekast tesislerinin ve hazır beton santrallerinin istediği üründür. CEM II/A-L 42,5N maliyet ile performans arasında en iyi dengeyi sunar. CEM III/A 42,5N ise liman, tünel ve hidrolik mühendislik işlerinin üzerine yazıldığı sınıftır. Bundan sonrasının tamamı, neden diğerleri değil de bu dördü olduğunu açıklamak için vardır.
Ticari konum da aynı ölçüde dardır. Yaptırımlar Rus çimentosunun Avrupa'daki çıkış kanallarının büyük bölümünü kapatmış, üreticiler de BDT, Kafkasya, Orta Asya ve Orta Doğu'ya yönelmiştir. Türkiye bu yön değişiminin en yakın uç noktasında yer alır — yükleme limanlarından kısa bir deniz bacağı ve zaman zaman ortaya çıkan spot partiler yerine sözleşmeli hacmi soğuracak kadar büyük bir inşaat sektörü ile.


Bu ticarette iki teslim esası vardır ve bunlar asla birbirine karıştırılmamalıdır. FOB, yükleme limanındaki yükü tanımlar; yük geminin küpeştesinden itibaren alıcıya geçer. CFR ise yükü bir Türk limanına teslim edilmiş olarak, deniz bacağı dahil tanımlar. İkisini birbirinden ayıran şey, düşük marjlı bir yükü bir denizin öte yanına taşımanın tüm maliyetidir. Bölüm 11, bir fiyat teklifinin her iki esas üzerine nasıl kurulduğunu ortaya koyar.
Su altında priz alan bir toz ve bunu sağlayan dört mineral
Çimento kuruyarak sertleşen bir karışım değildir. Hidrolik bir bağlayıcıdır — suyla kimyasal olarak tepkimeye giren, yeni kristal ve jel fazları oluşturan ve su altında da havada olduğu kadar kolay sertleşen ince öğütülmüş bir tozdur. Alıcının bedelini ödediği her şey, bu tepkimenin içinde ve onun ne kadar hızlı ilerlediğinde gizlidir.
Toz, hassas oranlarda hazırlanmış kireçtaşı ve kil farininin yaklaşık 1.450 °C'ye kadar pişirilmesiyle elde edilir. Bu sıcaklıkta harç kısmen erir ve klinker olarak yeniden oluşur: çakıl büyüklüğünde, koyu renkli, camsı topaklar. Klinker daha sonra yüzde üç ilâ beş alçıtaşı ile birlikte öğütülür; çimentonun mikserde ani priz almasını önleyen budur. Standardın izin verdiği yerlerde mineral katkılar da aynı aşamada birlikte öğütülür.
İşi dört klinker minerali yapar ve bunların oranları, bir şartnamenin önemsediği hemen her şeyi belirler: erken dayanımın ne zaman geldiğini, bu sırada ne kadar ısı açığa çıktığını ve sertleşmiş hamurun sülfata ve deniz suyuna karşı nasıl davrandığını. CEM I 42,5R ile CEM III/A 42,5N, içerdikleri bileşenler bakımından, bu bileşenlerin nasıl dengelendiği ve seyreltildiği bakımından olduğundan çok daha az farklıdır.




| Faz | Gösterim | Tipik pay | Belirlediği özellik |
|---|---|---|---|
| Alit · trikalsiyum silikat | C₃S · 3CaO·SiO₂ | %50–70 | Erken dayanım ve 28 günlük değerin büyük bölümü. Hidratasyon ısısının başlıca kaynağı. |
| Belit · dikalsiyum silikat | C₂S · 2CaO·SiO₂ | %15–30 | 28 günden yıllara uzanan geç dayanım. Yavaş tepkimeye girer ve az ısı açığa çıkarır. |
| Trikalsiyum alüminat | C₃A · 3CaO·Al₂O₃ | %5–10 | Priz davranışı ve ilk saatlerdeki ısı. Sülfatların saldırdığı faz — sülfata dayanıklı sınıflar bu nedenle onu sınırlar. |
| Ferrit fazı | C₄AF · 4CaO·Al₂O₃·Fe₂O₃ | %5–15 | Sıradan çimentonun gri rengi. Dayanıma katkısı azdır; beyaz çimentoyu beyaz yapan şey bu fazın yokluğudur. |
| Alçıtaşı · öğütmede eklenir | CaSO₄·2H₂O | %3–5 | C₃A'yı geciktirir ve ani prizi önler. Bir klinker fazı değil — bir fazın birlikte öğütülerek kontrol edilmesidir. |
İncelik beşinci değişkendir ve faturada nadiren yer alır. Sıradan Portland çimentosu yaklaşık 300 ilâ 400 m²/kg özgül yüzeye kadar öğütülür; hızlı sertleşen sınıflar daha da ince öğütülür. Daha ince çimento dayanımı daha hızlı kazanır, ısıyı daha hızlı açığa çıkarır ve ton başına daha çok elektrik tüketir — bu nedenle bir sınıf gösteriminde yer alan R harfi, kimyasal olduğu kadar bir öğütme kararıdır.

Bir kireçtaşı aynası ile bir ton çimento arasında altı işlem vardır
Çimento üretimi altı işlemden oluşan bir dizidir ve bunlardan yalnızca biri ateşle ilgilidir. Diğer beşi, ateşi öngörülebilir kılmak için vardır.
Ham farinin yüzde seksen ilâ doksanı kireçtaşıdır; kalanı silis ve alümina sağlayan kil veya şeyldir; yatak yetersiz kaldığında demir cevheri, kum veya boksitle düzeltilir. Farin kurutulur, un inciliğinde öğütülür ve ön ısıtıcı kulesine girmeden önce homojenleştirilir — bu kule, fırın gazlarından ısı geri kazanan ve malzeme döner fırına ulaşmadan önce kireçtaşının büyük bölümünü kalsine eden bir siklon dizisidir.
Fırında harç yaklaşık 1.450 °C'ye kadar ısınır, kısmen erir ve klinker olarak yeniden oluşur. Ardından bir ızgara soğutucuda hızla soğutulur — hızla, çünkü yavaş soğuma kristal yapıyı kabalaştırır ve dayanımdan götürür — ve depolanır. Öğütme son işlemdir ve en çok elektrik tüketenidir: klinker, alçıtaşı ve izin verilen mineral katkılar, sınıfın gerektirdiği inciliğe kadar birlikte öğütülür.




- 01Ocak işletmesi ve kırmaKireçtaşı patlatılır, kırılır ve taşınır. Kalite kontrolü ocak aynasında başlar — yatağın değişkenliği, ondan sonraki her şeyin tavanını belirler.
- 02Ön harmanlama ve farin öğütmeKatmanlı yığınlar kimyayı ortalamak için dik kesilerek alınır, ardından kurutulur ve sofra tuzundan daha ince bir ham farine öğütülür.
- 03HomojenleştirmeSürekli harmanlama siloları, farini kuleye beslenmeden önce hedef kireç doygunluk faktöründe tutar.
- 04Piro-işlemeÖn ısıtıcı siklonları ve bir ön kalsinatör kireçtaşından CO₂'yi ayırır; döner fırın harçı ~1.450 °C'ye taşır ve burada sinterlenerek klinkere dönüşür.
- 05Klinker soğutmaIzgara soğutucular topakları hızla soğutur ve sıcak hava fırına geri döner. Soğuma hızı alit kristal boyutunu — dolayısıyla reaktifliği — belirler.
- 06Çimento öğütme ve sevkiyatKlinker, alçıtaşı ve katkılar hedef inciliğe öğütülür, sınıfına göre silolarda depolanır ve dökme tankere, big-bag'e veya torbaya yüklenir.
- Sinterleme sıcaklığı
- ≈ 1.450 °C
- Klinker oranı, CEM I
- %95–100
- Isıl enerji
- 3,0–3,8 GJ/t klinker
- Elektrik enerjisi
- 90–130 kWh/t çimento
Ekonomi fiziği izler. İhraç edilen bir tonun maliyetinin büyük bölümü fabrikanın içinde oluşur — ocak, yakıt ve değirmenler. Geri kalanı, üretici katma değer üretmeyi bıraktıktan sonra harcanan nakliyedir. Bölüm 10 bu ayrıma geri döner; çünkü bir tesisin limana olan uzaklığının müşteriye olan uzaklığından daha önemli olmasının sebebi budur.
Tek standart, beş aile ve geri kalanı belirleyen tek bir oran
Modern sınıflandırma EN 197-1'e dayanır; Rusya'nın GOST 31108-2020 standardı da onunla uyumludur. Daha eski olan GOST 10178 giderek ortadan kalkmakta, başlıca M400 ve M500 gibi ticari kısaltmalarda varlığını sürdürmektedir. Modern sistemde her çimento beş aileden birine aittir ve aile tek bir değişkenle tanımlanır: bağlayıcının ne kadarı klinkerdir, ne kadarı başka bir şeydir.
Bu tek oran her şeye yayılır. Daha çok klinker; daha hızlı dayanım, daha çok ısı, daha yüksek maliyet ve daha çok CO₂ demektir. Daha az klinker — yerini granüle yüksek fırın cürufu, kireçtaşı, uçucu kül veya doğal puzolan alır — daha yavaş dayanım, daha serin beton, sülfata ve deniz suyuna karşı daha iyi direnç ve daha düşük fiyat demektir. Alıcı aslında bir çimentoyu adıyla seçmez; bu oran üzerinde bir konum seçer, aile adı da onu izler.
| Tip | Ad | Klinker | Karakter | Nerede kullanılır |
|---|---|---|---|---|
| CEM I | Portland çimentosu | %95–100 | Azami dayanım, yüksek erken dayanım, hızlı priz, yüksek hidratasyon ısısı. Neredeyse hiç mineral katkı yoktur. | Köprüler, yüksek katlı yapılar, endüstriyel yapılar, havalimanı kaplamaları, hidrolik yapılar, betonarme ve öngerilmeli beton. |
| CEM II | Portland kompoze çimento | %65–94 | Daha düşük maliyet ve daha düşük ısı, daha uzun dayanıklılık, korozyona karşı daha iyi direnç. Katkılar: kireçtaşı, cüruf, puzolan, uçucu kül, silis. | Konut, ticari yapılar, yollar, temeller, beton ürünler, kaldırım plakları, prekast tesisleri. |
| CEM III | Yüksek fırın cüruflu çimento | %5–64 | %36–95 granüle cüruf. Düşük ısı, yüksek sülfat direnci, deniz suyuna dayanıklı. İlk günlerde yavaştır. | Barajlar, limanlar, tüneller, metro işleri, atık su arıtma tesisleri, marinalar. |
| CEM IV | Puzolanik çimento | %45–89 | Doğal ve yapay puzolanlar. Yüksek kimyasal direnç, düşük geçirimlilik, agresif zemine karşı dayanıklı. | Hidrolik mühendislik, deniz yapıları, kimya sanayii. |
| CEM V | Kompoze çimento | %20–64 | Klinker ile cüruf, puzolan ve kireçtaşı birlikte. Asgari karbon ayak izi, yüksek dayanıklılık, iyi korozyon direnci. | Dayanıklılık ve karbon gerekçesinin birlikte savunulduğu projeler. |
CEM I · Portland çimentosu
- Azami dayanım
- Hızlı dayanım kazanımı
- Kış betonlamasında iyi performans
- Ağır yüklü yapılara uygun
- Ton başına en yüksek maliyet
- Yüksek hidratasyon ısısı
- Kalın kesitli dökümlerde daha yüksek termal çatlak riski
CEM III · Yüksek fırın cüruflu çimento
- Düşük hidratasyon ısısı
- Yüksek sülfat direnci
- Deniz suyuna dayanıklı
- Uygun bakımla 100 yılı aşan servis ömrü
- İlk birkaç günde daha yavaş dayanım kazanımı
Küresel talep aynı hikâyeyi öbür taraftan anlatır. CEM II dünya tüketiminin yüzde altmışından fazlasını elinde tutar; çünkü betonun büyük çoğunluğunun CEM I'in sattığı dayanıma ihtiyacı yoktur, buna karşılık CEM II'nin sunduğu fiyata ihtiyacı vardır. CEM I yelpazenin tepesinde kalır; çünkü diğer tüm ailelerin karşısında ölçüldüğü referanstır — ve çünkü bir prekast tesisi bekleyemez.
CEM I 42,5 H, soldan sağa çözümlü
Bir çimento gösterimi, sıkıştırılmış bir şartnamedir. İçindeki her öğe yük taşır ve onu doğru okuyan bir alıcının teknik veri sayfasına nadiren ihtiyacı olur.
CEM I 42,5 H örneğini ele alalım. CEM, malzemeyi çimento olarak adlandırır. I, onu birinci aileye yerleştirir — mineral katkı yok. 42,5, 28 gündeki garantili basınç dayanımıdır, megapaskal cinsinden. H, normal bir erken dayanım gelişim hızını gösterir. Bu son harf B ile değiştirildiğinde — Avrupa uygulamasında R olarak yazılır — aynı kimya daha ince öğütülerek hızlı sertleşen bir çimentoya dönüşür.
Katkılı çimentolarda aile ile sınıf arasına ikinci bir indis girer: katkının ne kadar olduğunu gösteren A veya B, ardından bu katkının ne olduğunu gösteren bir harf. CEM II/A-L 42,5N, düşük katkı bandında bir Portland-kireçtaşı çimentosudur. CEM II/B-M 42,5N daha yüksek ve karışık bir katkı taşır. CEM III/A 42,5N ise ailesinin daha düşük cüruf bandında yer alan bir yüksek fırın cüruflu çimentodur.
| Öğe | Anlamı |
|---|---|
| CEM | Çimento — malzeme sınıfının kendisi. |
| I | Aile. I'den V'e Roma rakamı; I hiçbir mineral katkı içermez. |
| 42,5 | 28 gündeki basınç dayanımı: 42,5 MPa'dan az olmamak üzere. |
| H | Erken dayanım gelişim hızı — normal. |
| İndis | Anlamı |
|---|---|
| H | Normal erken dayanım — standart kazanım hızı. |
| B · R | Yüksek erken dayanım (hızlı sertleşen). Rus uygulamasında B, Avrupa gösteriminde R olarak yazılır. |
| A / B | Katkılı bir çimentodaki mineral katkı miktarı: A düşük, B yüksek banttır. |
| L | Kireçtaşı. |
| S | Granüle yüksek fırın cürufu. |
| V | Uçucu kül. |
| P | Doğal puzolan. |
| M | Birlikte kullanılan iki veya daha çok katkı. |
| Eski gösterim | Modern gösterim |
|---|---|
| M300 | CEM II 22,5 |
| M400 | CEM I 32,5 / CEM II 32,5 |
| M500 | CEM I 42,5 |
| M600 | CEM I 52,5 |
Eski sistem ile yeni sistem arasında doğrudan bir hukuki eşdeğerlik yoktur. Belirleyici olan; dayanım sınıfı, bileşim ve standardın gereklilikleridir — tarihî marka değil.
Eski markalar ticari görüşmelerde hâlâ karşımıza çıkıyor ve “M500” talebi yaygın. Bu talep olduğu gibi kabul edilmek yerine modern bir gösterimle karşılanmalıdır: M500 yaklaşık olarak CEM I 42,5'e denk gelir, ancak modern gösterim ayrıca bileşimi, izin verilen katkıları ve dayanım kazanım hızını da sabitler — eski markanın tamamen açık bıraktığı üç değişken.
Bu sayı bir taban değerdir, hedef değil
Bir sınıf gösteriminde yer alan rakam — 22,5, 32,5, 42,5, 52,5 — yirmi sekiz gündeki garantili asgari basınç dayanımıdır, megapaskal cinsinden. Bu bir tabandır. Fabrikalar rutin olarak bunun üzerinde üretir; üretmeyen bir üretici, tüm bir sevkiyatı tek bir deney sonucuna oynamış olurdu.
Ardından gelen harf, şartnamenin diğer yarısıdır ve çoğu zaman bir projenin ekonomisini belirleyen yarısıdır. N — Rus gösteriminde H yazılır — normal bir erken dayanım gelişim hızı anlamına gelir. R, yani B, yüksek erken dayanım demektir: yirmi sekiz günde aynı sınıf, ilk iki günde daha hızlı ulaşılmış hâli. 42,5R satın alan bir prekast tesisi daha fazla dayanım satın almıyordur; daha kısa bir kalıp çevrimi satın alıyordur.
İkisi bir sözleşmede birbirinin yerine geçmez ve aralarındaki seçim bir tercih meselesi değildir. N'in yeterli olduğu yerde R şart koşmak, fabrikanın bedelini ödediği ve yapının hiçbir zaman kullanmayacağı daha ince bir öğütme satın almaktır. Programın R gerektirdiği yerde N şart koşmak ise işin her gününde bir döküm çevrimini geri verir. İkisinin de kısa listede yer almasının sebebi tam olarak budur.
Her R sınıfıyla birlikte bir uyarı da gelir. Daha hızlı dayanım daha hızlı ısı demektir ve kalın kesitli bir dökümde bu ısının gidecek yeri yoktur. Bir radye temelini veya bir köprü ayağını çatlatan şey, çekirdek ile yüzey arasındaki sıcaklık farkıdır — bu nedenle bir proje, prekast elemanları için CEM I 42,5R'yi, bu elemanların üzerinde durduğu temel içinse CEM III/A 42,5N'yi haklı olarak şart koşabilir.

İki sınıf önde gider ve aynı sipariş için yarışmazlar
Türkiye'de talep; hazır beton üreticileri, inşaat firmaları ve altyapı projeleri arasında, bir tedarik programı kurmaya yetecek kadar istikrarlı bir kalıpla dağılır. İki sınıf baskındır, üçüncüsü maliyete duyarlı hacmi alır, dördüncüsü ise bağlayıcı kısıtın takvim değil dayanıklılık olduğu işlere hizmet eder.
CEM I 42,5R ile CEM I 42,5N tepede birlikte yer alır ve birbirinin ikamesi değildir. R, çevrim süresinin maliyet olduğu yere gider — hazır beton santralleri, prekast döküm yatakları, takvimde gecikme cezası taşıyan müteahhitler. N ise genel inşaata, konuta ve ticari işlere gider; oralarda basitçe dünyanın en güvenilir ve en kolay ticareti yapılan çimentosudur.
Onların altında CEM II/A-L 42,5N, maliyet ve hidratasyon ısısı üzerinden optimize eden konut ve altyapı hacmini soğurur; CEM III/A 42,5N ise limanları, köprüleri, tünelleri, deniz yapılarını ve hidroteknik işleri alır. Bu son sınıf tonajda hiçbir zaman başı çekmez ve listeden hiçbir zaman çıkmaz; çünkü yelpazede deniz suyuna bir yüzyıl dayanabilen başka bir ürün yoktur.
| Sınıf | Talep | Başlıca uygulamalar |
|---|---|---|
| CEM I 42,5R | 5 üzerinden 5 | Hazır beton santralleri, prekast beton elemanlar, hızlı dayanım kazanımı gerektiren projeler. |
| CEM I 42,5N | 5 üzerinden 5 | Genel inşaat, konut ve ticari projeler. |
| CEM II/A-L 42,5N | 5 üzerinden 4 | Konut, altyapı, maliyet optimizasyonu ve daha düşük hidratasyon ısısı gerektiren uygulamalar. |
| CEM III/A 42,5N | 5 üzerinden 3 | Limanlar, köprüler, tüneller, deniz yapıları, hidroteknik projeler. |
| Sınıf | Talep | Başlıca pazarlar |
|---|---|---|
| CEM I 42,5N | 5 üzerinden 5 | Türkiye, Irak, Kazakistan, Azerbaycan, Körfez ülkeleri. |
| CEM I 42,5R | 5 üzerinden 5 | Prekast beton üretimi, altyapı projeleri, hazır beton. |
| CEM II/A-L 42,5N | 5 üzerinden 5 | Avrupa, Orta Asya, Kafkasya. |
| CEM II/B-L 32,5R | 5 üzerinden 4 | Konut inşaatı, ticari gayrimenkul. |
| CEM III/A 42,5N | 5 üzerinden 4 | Limanlar, köprüler, hidroteknik yapılar, deniz altyapısı. |
| CEM I 52,5R | 5 üzerinden 4 | Yüksek dayanımlı yapılar, köprü inşaatı, yüksek katlı binalar. |
İlk kez ithalat yapacak bir alıcıya açıkça söylenmesi gereken bir sonuç var. Bu koridorda iki ya da üç sınıf taşıyan bir sevkiyat olağandır ve dökmede kayda değer bir elleçleme cezası doğurmaz; çünkü yük her iki uçta ambara göre değil siloya göre ayrılır. Ceza doğuran şey, asgari partiyi bölecek kadar ince bir sınıf ayrımıdır — dört sınıflık kısa listenin var olma sebebi tam olarak budur.
On sekiz fabrika, pazarın üçte biri ve kireçtaşının çizdiği bir harita
Çimento, hacim olarak Rusya'da üretilen en büyük yapı malzemelerinden biridir. Üretim neredeyse tüm federal bölgelere yayılmıştır — iç pazarı beslemeye ve BDT, Kafkasya, Orta Asya ile Orta Doğu'nun bir bölümüne ihracatı mümkün kılmaya yetecek kadar.
Üretim, iki koşulun çakıştığı yerde yoğunlaşır: kireçtaşı yatakları ve büyük tüketici pazarları. Bu coğrafya sabittir — bir fabrika limana daha yakın bir yere taşınamaz — ve bir sevkiyat için belirli bir tesis önerildiğinde ilk doğrulanacak şey budur.
CEMROS, açık farkla en büyük oyuncudur: on sekiz çimento fabrikası ve yirmiden fazla üretim tesisiyle yılda yaklaşık 20,9 milyon ton üretir — Rus pazarının yaklaşık üçte biri. Gaz-Trans International bu üreticiyle düzenli olarak çalışır. Kalan pay, birkaç büyük üretici ile bağımsız fabrikalar arasında bölüşülür.




- Belgorod
- Bryansk
- Voronej
- Lipetsk
- Mordovya
- Samara
- Çelyabinsk
- Sverdlovsk
- Leningrad
- Krasnoyarsk
- Karaçay-Çerkesya
- Volgograd
- Novosibirsk
- Primorsky
| # | Şirket | Yaklaşık konum |
|---|---|---|
| 01 | CEMROS | Rusya'nın en büyük çimento üreticisi |
| 02 | Sibirsky Cement (Sibcem) | Sibirya'da lider |
| 03 | AKKERMANN Cement | Önde gelen çimento üreticisi |
| 04 | Novoroscement | Güney Rusya'da güçlü konum |
| 05 | Vostokcement | Uzak Doğu'da lider |
| 06 | Sebryakovcement | En büyük bağımsız fabrika |
| 07 | Iskitimcement | Batı Sibirya'da önde gelen üretici |
| 08 | Gornozavodskcement | Ural bölgesinde büyük fabrika |
| 09 | Katavsky Cement | CEMROS grubunun parçası |
| 10 | Mordovcement | CEMROS'un en büyük tesislerinden biri |
- Kazakistan
- Belarus
- Kırgızistan
- Özbekistan
- Tacikistan
- Azerbaycan
- Ermenistan
- Moğolistan
Yaptırımlar Avrupa Birliği'ne tedariki keskin biçimde azaltmış, üreticiler de BDT, Kafkasya, Orta Asya ve Orta Doğu'ya yönelmiştir. Türkiye bu yön değişiminin en yakın uç noktasındadır — alternatif pazarların çoğundan yükleme limanlarına daha yakın ve zaman zaman ortaya çıkan spot partiler yerine sözleşmeli hacmi soğuracak kadar büyük bir inşaat sektörüyle.
Bir tozu taşımanın dört yolu ve her birinin elleçleme maliyeti
Çimento, kötü davranan bir dökme emtiadır. Higroskopiktir; havalandırıldığında sıvı gibi, havalandırılmadığında kaya gibi akar ve suyla buluştuğu anda değersizleşir. Dolayısıyla her ambalaj kararı, elleçleme maliyeti ile yükü tümüyle kaybetme riski arasında bir takıstır.
Dökme en ucuz formattır ve diğer her şeyin referans esasıdır. Bir ya da bir buçuk tonluk big-bag'ler ihracatçılar arasındaki en yaygın formattır; çünkü kusurlu liman altyapısını tolere eder ve sahada silo olmadan parçalanabilir. Küçük torbalar perakende ve küçük parti formatıdır; burada konuşulan hacimlerde Türkiye'ye teslimat için uygun değildir. Konteynerler ise bir rıhtımın ya da parti büyüklüğünün dökme gemiyi kaldıramadığı durumlarda başvurulan seçenektir.
Aralarındaki farklar marjinal değildir. Big-bag'ler torbanın kendisini, dolum hattını, paleti ve ilave elleçlemeyi ekler — ve bunların hepsini her bir tona ekler. Elli kiloluk torbalar bunun üzerine kat kat daha fazlasını ekler. Torbalamanın bir sevkiyat kararı değil bir perakende kararı olmasının ve deniz yoluyla taşınan her büyüklükteki sevkiyatın, karşı taraf gerçekten kaldıramıyor olmadıkça, dökme olarak fiyatlandırılmasının sebebi budur.
| Format | Birim büyüklükleri | Elleçleme maliyeti | Not |
|---|---|---|---|
| Dökme | 3.000 / 5.000 / 10.000 / 25.000 / 50.000 t | referans esas | En ucuz seçenek. Seferin her iki ucunda silo kapasitesi ve pnömatik boşaltma gerektirir. |
| Big-bag | 1.000 kg / 1.500 kg | orta düzey prim | İhracatçılar arasında en yaygın format. Sınırlı liman altyapısına toleranslı; sahada silo gerekmez. |
| Torba | 25 / 40 / 50 kg | en yüksek prim | Perakende ve küçük ihracat sevkiyatları. Söz konusu hacimlerde Türkiye'ye teslimat için uygun değildir. |
| Konteyner | 20ʹ ≈ 26–28 t | talep üzerine | Parti büyüklüğü veya rıhtım kısıtları dökme gemiyi dışladığında ya da hemen ardından kara teslimatı geldiğinde kullanılır. |




Dökme satırındaki parti büyüklükleri rastgele değildir. Kabaca üç bin tonun altında bir seferin sabit maliyetleri — liman harcı, acente, sörvey, demuraj riski — navlun bileşenine baskın gelmeye başlar ve yük hiç değişmediği hâlde teslim maliyeti yükselir. Yirmi beş bin tonun üzerinde ise kısıt gemiden boşaltma rıhtımına ve alıcının silo kapasitesine kayar. Ekonominin en istikrarlı olduğu bant beş ilâ otuz bin tondur ve bu dosya o bant üzerine yazılmıştır.
Düşük marjlı bir yük ve ondan doğan aritmetik
Çimento düşük marjlı bir yüktür. Bu tek gerçek, bu ticaretin nasıl davrandığını, önceki bölümlerdeki herhangi bir şartnameden daha fazla açıklar.
Tipik bir teslim maliyeti dörde ayrılır. Üretim yüzde elli beş ilâ altmış beşini oluşturur. Limana demiryolu taşıması yüzde on beş ilâ otuzunu alır. Aktarma — vagon ile gemi arasındaki hareket — yüzde beş ilâ onunu alır. Deniz navlunu yüzde on ilâ yirmisini alır. Bu dördünden yalnızca ilki malzemeye değer katar. Kalan üçü sürtünmedir ve birlikte teslim fiyatının neredeyse yarısını tüketebilir.
Sonuç doğrudandır. İhracatta fabrika ile yükleme limanı arasındaki mesafe, fabrika ile müşteri arasındaki mesafeden daha önemlidir. Novorossiysk'e üç yüz kilometre uzaklıktaki bir tesis, iç bölgede bin beş yüz kilometre uzaklıktaki daha büyük ve daha modern bir tesise kıyasla Türkiye'ye çimentoyu daha ucuza indirir — ve hiçbir üretim verimliliği bu farkı kapatmaz.
| Deniz | Limanlar | Bu koridorla ilgisi |
|---|---|---|
| Karadeniz | Novorossiysk · Taman | Türkiye'ye giden birincil rota ve en kısa deniz bacağı. Karadeniz limanına teslim tedarikçi tarafından gerçekleştirilir. |
| Baltık Denizi | Ust-Luga · St. Petersburg | Kuzey Avrupa'ya ve uzak mesafeli varoşlara hizmet eder. Türk limanlarına kayda değer ölçüde daha uzun bir sefer. |
| Hazar Denizi | Astrahan | İran, Türkmenistan ve Kazakistan'a hizmet eder. Doğrudan Türkiye tedarikinden çok bölgesel devam ticaretiyle ilgilidir. |
Türk alıcı için bu tek bir pratik talimata indirgenir: Karadeniz'i tercih edin. Novorossiysk ve Taman, Türkiye kıyısına en kısa deniz bacağını verir; tedarikçinin teslim yükümlülüğünün zaten hizalı olduğu limanlardır ve Güney Rusya'nın üretim bölgeleri için maliyet yapısının demiryolu bileşeninin en düşük olduğu noktadır.
Kesin bir teklif neleri içerecek
Bu dosya bir fiyat vermez. Çimento fiyatı yakıtla, navlunla, inşaat çevrimiyle ve önündeki partinin büyüklüğüyle birlikte hareket eder; teknik bir belgeye basılmış bir rakam okunmadan önce eskimiş olur. Önceden ortaya konabilecek olan, bir teklifin yapısıdır — onu belirleyen değişkenler ve üzerine yazılacağı şartlar.
Bu ticarette iki esas vardır ve bunlar asla birbirine karıştırılmamalıdır. FOB, yükleme limanındaki değeri tanımlar; yük geminin küpeştesinden itibaren alıcıya geçer. CFR ise yükü bir Türk limanına teslim edilmiş olarak, deniz bacağı dahil tanımlar. İkisi arasındaki fark, düşük marjlı bir yükü bir denizin öte yanına taşımanın tüm maliyetidir. Bu dosya kapsamında düzenlenecek her teklif ikisini de belirtecek; böylece navlun bileşeni tek bir rakamın içine gömülmek yerine görünür kalacaktır.
Geri kalan her şey dört değişkenin fonksiyonudur. Aşağıda, rakamı gerçekte ne kadar hareket ettirdiklerine göre sıralanmışlardır.
- 01Parti büyüklüğüKabaca 3.000 t'nin altında bir seferin sabit maliyetleri baskın gelmeye başlar. 5.000 ilâ 30.000 t arasında ekonomi en istikrarlı hâldedir. Bunun üzerinde boşaltma rıhtımı ve alıcının silo kapasitesi bağlayıcı kısıt hâline gelir.
- 02AmbalajDökme referanstır. Big-bag ve torbaların her biri; ambalajı, dolum hattını ve ilave elleçlemeyi taşınan her tona ekler — bir kez değil, ton başına.
- 03Sınıf ve kazanım hızıBir sınıfın R varyantı daha ince bir öğütme ve buna eşlik eden değirmen süresi taşır. CEM II ve CEM III ise klinkeri seyreltir ve ters yönde hareket eder.
- 04Liman ve zamanlamaKaradeniz yüklemesi Türkiye'ye kısa rotadır; Baltık ve Hazar yüklemeleri deniz bacağını kayda değer ölçüde uzatır. Sevkiyat penceresi ve gemi bulunabilirliği mevsimle birlikte değişir.
| Kalem | Durum |
|---|---|
| Esas | FOB Karadeniz ve CFR Türkiye, aynı sayfada paralel olarak belirtilir. |
| Ürün | Modern gösterimle sınıf ve dayanım sınıfı — asla tek başına eski bir marka değil. |
| Miktar | Parti büyüklüğü ve sevkiyat programı, toleransı belirtilmiş olarak. |
| Ambalaj | Aksi kararlaştırılmadıkça dökme; başka her format açıkça adlandırılır. |
| Yükleme limanı | Novorossiysk veya Taman. Karadeniz limanına teslim tedarikçi tarafından gerçekleştirilir. |
| Geçerlilik | Belirtilmiş bir süre; sonrasında teklif kaymaz, düşer. |
| Kalite | GOST 31108-2020 / EN 197-1 karşısında, üretim partisi başına fabrika deney sertifikası. |
| Belgeler | Draft sörveyi, ambar temizlik sertifikası ve üzerinde anlaşılmış numune alma ve saklama protokolü. |


İlk kez ithalat yapacaklar için pratik bir not: her iki esası da aynı sayfada isteyin. Yalnızca teslim esasıyla verilen bir teklif, rakamın ne kadarının çimento ne kadarının deniz olduğunu gizler ve yurt içi bir Türk teklifiyle karşılaştırılamaz — ki o da normalde fabrika teslim (ex-works) verilir, yani üçüncü bir esas üzerindedir.
Beş ailenin ötesi — çimentonun emtia olmaktan çıktığı yer
Beş CEM ailesi inşaatı kapsar. Rus fabrikalarının ürettiği her şeyi kapsamaz. Standart yelpazenin yanı sıra tesisler; kuyu çimentosu, sülfata dayanıklı çimento, yol çimentosu, beyaz çimento, hidrolik çimento, hızlı sertleşen çimento, düşük alkalili çimento ve yüksek dayanımlı çimento üretir. Her biri, belirli bir hasar biçimi tasarımla dışarı atılmak zorunda kalındığı için vardır.
Kuyu çimentosu bunun en açık örneğidir ve burada önemlidir; çünkü çimento ticaretinin enerji ticaretiyle buluştuğu noktadır. Bir kuyu, muhafaza borusundan aşağı ve halkasal boşluktan yukarı çimento şerbeti pompalanarak çimentolanır; şerbet burada üretim zonunu izole eden bir kılıf hâlinde priz almalıdır. Bu kılıf çatlarsa kuyu sızıntı yapar — formasyonlar arasında, çatlatma kademeleri arasında veya yüzeye.
Gereklilik alışılmadıktır: priz almış çimento aynı anda hem dayanıklı hem elastik olmalıdır. Rusya Federasyonu'nun en büyük şeyl sahası olan Bajenov formasyonundaki çalışmalar; çok kademeli çatlatmaya maruz kalan yatay kuyular için altı ilâ dokuz gigapaskal Young modülüne karşı otuz iki ilâ otuz altı megapaskal basınç dayanımından oluşan bir kararlılık penceresi belirlemiştir. Geleneksel karışımlar bu pencerenin dışında kaldı ve çatlatma basıncıyla tahrip oldu.




| Tip | Neye karşı tasarlandı |
|---|---|
| Kuyu çimentosu | Kuyu içi sıcaklık ve basıncı ile hidrolik çatlatmanın dayattığı mekanik yük. |
| Sülfata dayanıklı çimento | Agresif zeminde ve deniz suyunda C₃A fazına yönelik sülfat saldırısı. |
| Yol çimentosu | Kaplama plaklarında eğilme yorulması ve donma–çözülme döngüsü. |
| Beyaz çimento | Ferrit fazındaki demir — sıradan çimentonun gri olmasının sebebi. |
| Hidrolik çimento | Sürekli su altında priz alma ve sertleşme. |
| Hızlı sertleşen çimento | Kısıtın dayanım değil çevrim süresi olduğu durumlarda takvimin kendisi. |
| Düşük alkalili çimento | Reaktif agregalarla alkali–silika reaksiyonu. |
| Yüksek dayanımlı çimento | Kesit boyutunun kısıtlı olduğu yapılarda yük. |
- 6–9 GPa
- Young modülü — kararlılık penceresi
- 32–36 MPa
- Gereken basınç dayanımı
- %80–92
- Yatay kesit boyunca iyi aderans
- %44 → %5
- Çatlatmada tıkanma, yeniden tasarım sonrası
Susliakov, Shevchuk, Alekseev, Dryaba, Alyakin & Sekachev (2019). Well Cementing with Elastic Properties Cement Stone and Liner Rotation. SPE-198366-MS, SPE Annual Caspian Technical Conference, Bakü.
Türk alıcı için bu bölüm, doğrudan bir tekliften çok bir yetkinlik notudur — bu dosyanın konusu hâlâ kısa listedeki dört sınıftır. Ne var ki dört kilometre yer altında bir elastik modül penceresini tutturabilen bir üretici, bir siloda yirmi sekiz günlük bir değeri de tutturabilen bir üreticidir; ve özel yelpazeyi bir proje ihtiyaç duymadan önce bilmekte fayda vardır.
Sertifika, numune ve onu izleyen doksan gün
Çimento; sınıfını, dayanım sınıfını, bileşimini, inciliğini ve fabrikanın üretim partisi üzerindeki kendi deney sonuçlarını belirten bir fabrika deney sertifikasıyla gelir. Bu gerekli bir belgedir ve tek başına yeterli değildir — çünkü sertifika silodan çıkan çimentoyu tarif eder, rıhtıma varan çimentoyu değil.
Taşıma sırasında iki şey olur. Birincisi ve ciddi olanı nemdir: su almış çimento ambarda, torbada veya siloda priz alır ve kayıp orantılı değil, tümdendir. İkincisi bulaşmadır — en son gübre veya kömür taşımış bir ambar, en son başka bir sınıfı hareket ettirmiş bir helezon — ve boşaltmada görünür bir şey olarak değil, gelmeyen bir dayanım olarak ortaya çıkar.
Çimento depoda yaşlanır da. Üstü kapalı olsa bile havadaki nemi ve karbondioksiti alır ve dayanım zamanla düşer. Pratik kural olarak kayıp yaklaşık üç aydan sonra ölçülebilir, altı aydan sonra ise kayda değer hâle gelir. Sonrasında ertelenen bir projeye karşı satın alınmış bir sevkiyat, siloda sessizce sınıf kaybeden bir sevkiyattır.
| Aşama | Kontrol | Neden önemli |
|---|---|---|
| Tahsiste | Fabrika, sınıf ve dayanım sınıfı sözleşmede açıkça adlandırılır | “M500” ile “CEM I 42,5N” aynı talimat değildir. Modern gösterim ayrıca bileşimi ve kazanım hızını da sabitler. |
| Yüklemeden önce | Üretim partisi için fabrika deney sertifikası | Yükü genel bir şartnameye değil, deneyi yapılmış bir partiye bağlar. |
| Yüklemede | Ambar veya konteyner temizlik sertifikası | Bulaşma, haftalar sonra beton sınıfa ulaşamayana kadar görünmez kalır. |
| Yüklemede | Draft sörveyi veya kantar kaydı | Fatura ve sonraki her talep için miktar esasını kurar. |
| Varışta | Bağımsız numune alma ve mühürlü şahit numuneler | Yük kullanıldıktan sonra sınıf üzerine bir uyuşmazlık çıkarsa elde kalan tek kanıt. |
| Varışta | Nem ve topaklanma muayenesi | Priz almış topaklar suyun yüke ulaştığı anlamına gelir. Talep penceresi boşaltmada açılır, sonrasında değil. |
| Depoda | Silo rotasyonu, ilk giren ilk çıkar | Ambalajdan ve sınıftan bağımsız olarak dayanım depolama süresiyle düşer. |
Bunların hiçbiri bir dökme mineral yükü için olağan dışı değildir ve risk altındaki değere kıyasla hiçbiri pahalı değildir. Bu ticaretteki en yaygın ve en kolay önlenebilir kayıp, dayanım sınıfı üzerine bir kalite uyuşmazlığı değildir. Bedeli ödenmiş bir yüke ulaşan sudur.
Gerçekte ne ters gider ve durdurması nerede en ucuzdur
Bir çimento ithalatı az sayıda ve öngörülebilir biçimde başarısız olur. Hiçbiri egzotik değildir ve her birini sözleşme aşamasında önlemek, rıhtımda tartışmaktan daha ucuzdur.
Aşağıdaki kayıt, olasılığa göre değil hatanın maliyetine göre sıralanmıştır; çünkü bu koridorda ikisi ters yönde ilerler. En nadir hatalar, bir yükü tümüyle zarara yazan hatalardır.
- 01
Nem girişi
- Kaynağı
- Geminin ambarı, torbalama hattı, yağmurda boşaltma, soğuk siloda yoğuşma.
- Sonucu
- Etkilenen tonajın tamamen kaybı. Priz almış çimentonun hurda değeri yoktur.
- Kontrolü
- Boşaltmada hava koşulu maddesi, dökme ambarlarda sızdırmaz astar, kabulden önce nem ve topak muayenesi.
- 02
Sınıf değiştirme
- Kaynağı
- Gevşek sözleşme dili — modern bir CEM gösterimi yerine “M500”.
- Sonucu
- Yapı çoktan ayakta iken, yerleştirmeden haftalar sonra sınıfı tutturamayan beton.
- Kontrolü
- Sözleşmede modern gösterim, üretim partisi başına fabrika sertifikası, mühürlü şahit numuneler.
- 03
Bulaşma
- Kaynağı
- Ambardaki önceki yük; ortak kullanılan konveyörler, helezonlar ve yükleme boruları.
- Sonucu
- Laboratuvar deneyine kadar görünmeyen dayanım kaybı ve düzensiz priz.
- Kontrolü
- Yüklemede temizlik sertifikası, bağımsız sörvey, boşaltılan ilk tonlardan numune alma.
- 04
Parti bölünmesi
- Kaynağı
- Ekonomik asgarinin altında sipariş vermek ya da tek bir seferde sınıfları fazla ince bölmek.
- Sonucu
- Ton başına navlun maliyeti keskin biçimde yükselir ve tüm ticari avantajı aşındırır.
- Kontrolü
- Partileri 5.000 t ve üzerinde tutun; dört sınıflık kısa listede birleştirin.
- 05
Demuraj
- Kaynağı
- Boşaltma rıhtımının veya silo kapasitesinin fiilen bağlanan gemiyle eşleşmemesi.
- Sonucu
- Yük rıhtımda beklerken alıcı aleyhine günlük masrafların birikmesi.
- Kontrolü
- Gemi bağlanmadan önce boşaltma hızını ve alıcı silo kapasitesini teyit edin.
- 06
Raf ömrü aşınması
- Kaynağı
- Yük geldikten ve depolandıktan sonra projenin ertelenmesi.
- Sonucu
- Sertifikalı sınıfın artık tutturulamaması; yeniden deney veya sınıf düşürümü gerekliliği.
- Kontrolü
- İlk giren ilk çıkar rotasyonu; teslim programını döküm programıyla hizalayın.
- 07
Piyasa hareketi
- Kaynağı
- Niyet mektubu ile imza arasında yakıt, navlun ve inşaat çevrimi.
- Sonucu
- Bir ayda beyan edilen ticari pozisyon bir sonraki ayda geçerli olmaz.
- Kontrolü
- Bir göstergeye güvenmek yerine esası ve belirtilmiş bir geçerlilik süresini sözleşmeye bağlayın.
Yukarıdaki yedi kontrolden beşi operasyon değil sözleşme maddesidir. Eklenmeleri hiçbir maliyet doğurmaz ve yük bir kez denize çıktıktan sonra eklenmeleri neredeyse imkânsızdır.
İlk çimento ithalatının tipik hatası, ton başına rakam üzerinde sert, başka her şey üzerinde gevşek pazarlık etmektir. Ticari şartlarda zorlukla alınmış bir taviz ton başına tek haneli rakamlarla ölçülür. Islanmış bir ambar ise yükün tamamıyla ölçülür.
Ticari çerçeve, yumuşatılmadan
Bu dosya, Gaz-Trans International tarafından 8 Ağustos 2026 tarihinde düzenlenen bir niyet mektubuna dayanır; mektup, Türkiye'ye ve sonraki bir aşamada Avrupa Birliği ülkelerine çimento tedariki üzerine uzun vadeli ve büyük ölçekli bir analiz talebine yanıt olarak hazırlanmıştır.
O mektuptaki şartlar açıkça beyan edilmiştir ve aynı açıklıkla yinelenmeyi hak eder. Karadeniz limanına teslim tedarikçi tarafından gerçekleştirilir. Ticari bağlam da aynı ölçüde açıktır: Rusya Federasyonu'na uygulanan yaptırımlar üreticileri kalan pazarlara yöneltmiştir ve satıcı, Türkiye'ye ara sıra yükler yerine uzun vadeli bir öneriyle yaklaşılmasının sebebinin bu olduğunu gizlememiştir.
Alıcı açısından bu, pozisyonu cömert değil okunabilir kılar. Bir iyi niyetin değil, yön değiştirmiş bir pazarın fonksiyonudur ve öyle değerlendirilmelidir — kalıcılığı dahil; ki bu da her iki tarafın da denetimi dışındaki koşullara bağlıdır.


| Şart | Durum |
|---|---|
| Ürünler | CEM I 42,5N · CEM I 42,5R · CEM II/A-L 42,5N · CEM III/A 42,5N |
| Standart | GOST 31108-2020, EN 197-1 ile uyumlu. |
| Fiyat esası | FOB Karadeniz ve CFR Türkiye, paralel olarak belirtilir. Kesin bir teklifin nasıl kurulduğunu Bölüm 11 ortaya koyar. |
| Parti büyüklüğü | Sevkiyat başına 5.000–30.000 MT dökme. |
| Teslimat | Karadeniz limanına kadar, tedarikçi tarafından. |
| Ambalaj | Dökme referans esastır. Big-bag ve torba formatları talep üzerine fiyatlandırılır. |
| Yükleme limanları | Novorossiysk · Taman (Karadeniz). |
| Kalite | Her üretim partisi için fabrika deney sertifikası düzenlenir. |
| Sonraki aşama | Avrupa Birliği varoşları, o tarihte geçerli mevzuat durumuna tabi olmak üzere. |
- 01İhtiyacı teyit edinSınıf ve dayanım sınıfı, yıllık tonaj ve ilk sevkiyat için zaman penceresi.
- 02Fabrika ve limanı belirleyinÜretim bölgesini Karadeniz yükleme limanıyla eşleştirin — demiryolu bacağı, teslim maliyetindeki en büyük değişkendir.
- 03Kesin teklifBelirtilmiş bir geçerlilik süresi, parti büyüklüğü ve ambalajla, her iki esas üzerinden düzenlenir — Bölüm 11'de ortaya konan yapı.
- 04SözleşmeModern gösterim, parti başına fabrika sertifikası yükümlülüğü, temizlik ve hava koşulu maddeleri ve üzerinde anlaşılmış bir numune alma protokolü.
- 05İlk sevkiyatYüklemede draft sörveyi, boşaltmada bağımsız numune alma, her iki tarafta mühürlü olarak saklanan şahit numuneler.
Gaz-Trans International, Dış Satış Departmanı tarafından düzenlenmiştir · İmza yetkilisi: S. N. Akimov, Yetkili Temsilci · Referans: Belge No A109-499-0001, 8 Ağustos 2026.
Kapsama dair bir not. Niyet mektubu önce Türkiye'yi, sonraki bir aşama olarak da Avrupa Birliği'ni ele alır. Bunlar aynı ticari soru değildir ve bu dosya bilinçli olarak yalnızca ilkini yanıtlar. AB varoşlarına yönelik her türlü devam hareketi, o tarihte geçerli mevzuat durumuna göre değerlendirilmelidir ve burada yazılanların hiçbiri bu konuda bir görüş olarak okunmamalıdır.
Bu belge neye dayanıyor
Bu dosyadaki her ifade dört kaynaktan birinden gelir ve bunları ayırmakta fayda vardır; çünkü aynı ağırlığı taşımazlar.
Ticari malzeme — öncelikli sınıflar, parti büyüklükleri, ambalaj formatları, üretici sıralaması ve talep dağılımı — Gaz-Trans International tarafından 8 Ağustos 2026'da düzenlenen niyet mektubundan ve ona eşlik eden pazar notundan gelir. Bu, satıcının kendi pozisyon beyanıdır ve öyle okunmalıdır. Bu dosya bilinçli olarak hiçbir fiyat vermez.
Teknik malzeme — klinker kimyası, süreç sırası, sınıflandırma tabloları ve dayanım çerçevesi — standart çimento bilimidir ve aşağıda sıralanan referans literatüre karşı kontrol edilmiştir. Kuyu çimentosu vaka verisi, hakem denetiminden geçmiş bir konferans bildirisinden alınmış ve kullanıldığı yerde kaynak gösterilmiştir.
| Kaynak | Niteliği | Neyi destekliyor |
|---|---|---|
| Niyet Mektubu, Belge No A109-499-0001. Gaz-Trans International, 8 Ağustos 2026. | Ticari | Ticari pozisyon, teslim şartları ve dört öncelikli sınıf. |
| Türkiye'ye çimento tedarikine ilişkin genel şartlar. Gaz-Trans International, 2026. | Ticari · teknik | Sınıflandırma tabloları, eski marka karşılıkları, üretici sıralaması, yükleme limanları, maliyet yapısı ve ambalaj formatları. |
| Chatterjee, A. K. (2018). Cement Production Technology: Principles and Practice. CRC Press / Taylor & Francis. | Referans literatür | Hammaddeler, piro-işleme ve klinker soğutma, çimento öğütme, Portland çimentolarının bileşimi ve özellikleri. |
| Susliakov, Shevchuk, Alekseev, Dryaba, Alyakin & Sekachev (2019). SPE-198366-MS. SPE Annual Caspian Technical Conference, Bakü. | Hakemli bildiri | Kuyu çimentosu vaka verisi: elastik modül penceresi, basınç dayanımı gerekliliği, aderans kalitesi, tıkanma azalması. |
| GOST 31108-2020 · EN 197-1 | Standartlar | Aile tanımları, klinker oranı bantları, dayanım sınıfları, kazanım hızı indisleri ve gösterim kuralları. |
Bu türden bir dosya bir brifingdir, sözleşme değil. Buradaki herhangi bir husus imzalanmış bir teklifle çelişirse teklif geçerlidir.
Dosyanın sonu
Sıradaki adımkesin bir teklif
Bu dosya, bir siparişten önce gelen teknik soruları yanıtlar ve bir tedarik ilişkisinin üzerine kurulacağı şartları ortaya koyar. Bilinçli olarak yapmadığı şey ise fiyat vermektir. Bunun için beyan edilmiş bir ihtiyaç gerekir — sınıf, tonaj ve ilk sevkiyat penceresi — ve teklif, Bölüm 11'de açıklanan yapı üzerinden düzenlenir.
- CEM I 42,5NÇok yönlü sınıf
- 01
- CEM I 42,5RHızlı dayanım kazanımı
- 02
- CEM II/A-L 42,5NMaliyet ve ısı dengesi
- 03
- CEM III/A 42,5NLimanlar ve hidrolik işler
- 04

